W dawnych czasach już wyznawano zasadę (o której obecnie sędziowie często zapominają), że sądy muszą być jawne. Przewody wówczas przeprowadzano pod gołym niebem.Starano się wyróżnić miejsce takowych spotkań, poza tym, że były to pagórki, mosty, bramy miast często były to duże drzewa. Na naszych ziemiach często były też lipy.

Mikrożłobki - ciekawe rozwiązanie problemów z opieką małych dzieci, gdy rodzice chcą pracować.
Ponieważ chciałbym, aby moje pomysły i uwagi gdzieś zostały w przestrzeni ogólnej. Opisałem pomysł w miarę krótko. Ponieważ ja widzę tylko zalety, a na pewno są wady, liczę, że inni je wskażą.

Przyszło nam żyć w ciekawych czasach. Cóż, nie my wybieraliśmy czasy, ale przy odrobinie chęci, możemy je trochę unormalnić. Nie będzie łatwo, ale trzeba by naciskać na polityków wszelkich opcji by to zmienić.

Obecnie rząd wprowadził stan wyjątkowy bez wprowadzania stanu wyjątkowego. Wcześniej dał urzędnikom możliwość wymierzania i egzekwowania kar bez możliwości obrony przed sądem. Niezależna prokuratura została zniszczona. Teraz niszczone jest sądownictwo. Media publiczne od dawna publiczne są tylko z nazwy i z faktu, że finansuje się je z publicznych pieniędzy. Może zdecydujmy się, czy chcemy media publiczne i wtedy wymuśmy, aby takie właśnie były, albo sprywatyzujmy je.

Przeniesiono z CBA

Czas na przeniesienie artykułów z serwera CBA się kończy. Tu przenoszę drugi, który w pewnym sensie odrobinę wpisuje się w tematykę tej strony. Jest to tekst z końca sierpnia 2015 roku:

 

Zbliża się czas referendum. Wiele osób w różny sposób wypowiada się na jego temat. Pomyślałem, że i ja się troszkę uzewnętrznię. Tym bardziej, że jakiś czas temu przyszła mi do głowy myśl jak zmienić nieco system wyborczy w kraju. Czy byłby to idealny system? Nie wiem, ale po głębszej analizie stwierdzam, że warto choć by rozważyć jego dobre i złe strony. Dlatego postanowiłem o tym napisać.

Przeniesiono z CBA

Artykuł napisany w 2014 roku, ale ponieważ ciągle problem jest widoczny, toteż zamieszczam tekst tutaj, może ktoś chcący politykować weźmie sobie do serca uwagi tu przedstawione (oryginalnie był na stronie kaczus.cba.pl, ale strona ta zostaje zamknięta).

Minęły wybory, a ja mam kilka przemyśleń na ten temat, którymi chciałem się podzielić z Państwem. Może ktoś weźmie sobie to do serca i na przyszłość będzie lepiej? Nie, nie chodzi mi o znaną i opisaną na 300 sposobów sprawę systemu informatycznego dla komisji wyborczej, choć też rzecz ma trochę wspólnego z branżą komputerową. Chodzi mi o informacje dla wyborcy.